Teenused

Kas oled minuga nõus, et kinnisvaramaaklerite maine on läbi aegade olnud suhteliselt madal ning neid võrreldakse nii verd imevate puukidega kui ka liigkasuvõtjatena, kes räägivad libejuttu, kuid reaalsete tegude ning tulemusteni kunagi ei jõua. Kahjuks on meie hulgas tõesti palju selliseid tegelasi, kes endale vastu rinda tagudes kinnisvaramaakleriteks kutsuvad, kuid kellel tegelikkuses ei ole halli aimugi, kuidas üks professionaalne kinnisvaramaakler tegutsema peaks. Sellepärast räägin juba järgnevates punktides ülevaate, kuidas mina oma tööd teen.

PERSONAALSUS

Üha tihenevas konkurentsis leiame ennast tohutust pakkumiste ja ostuhuviliste segapuntrast, milles orienteerumiseks peaksid olema totaalne guru. Mina kinnisvaramaaklerina tean, et iga klient on erinev ning selleks, et saada saada parim tulemus laskun alati kliendi tasandile, kuulates tema soove ja ideaale ning proovin mõista miks klient just ühte või teist asja ihkab, mis on tema eesmärgid, tulevikuplaanid ja põhjused rohujuure tasandil, et kokkuvõttes pakkuda talle sellist personaalset teenust mida ta tegelikult soovib ning ka hädasti vajab. Me kõik oleme erinevad, meil on erinevad huvid ja personaalsed iseärasused. Oleks väär eeldada, et kõigile sobivad sama suured, sama stiili ning sama värvi  riided. Me kõik oleme erinevad ning soovime personaalset lähenemist. Seetõttu pean ma ennast kinnisvaraliseks rätsepaks, kes alati valmistab oma kliendile eritellimusülikonna, sellise, mida sobib talle kui valatult ning mida kandes tunneb ta ennast alati eriliselt ning suurepäraselt.

TEENUSE MAKSUMUS

Kinnisvaramaakleri valikul püüab müüja reeglina valida maaklerit hinna järgi. Kas siis minu eelnevalt kirja pandud jutt personaalsusest ja meeletust pühendumisest ei käi mitte mulle üle jõu? Äkki sa ei saa endale lubada rätsepaülikonda ja pead piirduma kaubanduskeskuse valikuga?

Tegelikkuses on aga hoopis teistmoodi. Kinnisvaramaaklerina peale sinu soovide kaardistamist ja ühtsele arusaamale jõudmist, mis toob just sulle soovitud tulemuse, leian ma alati lahenduse, kus müüja lahkub peale tehingut naeratus näol, kuna minu tasu on reeglina lisatud müügihinnale. Olen veendunud, et kinnisvaramaakler peab pakkuma lisaväärtust, samuti peab maakler olema piisavalt motiveeritud, seega kui on tekkimas win-win situatsioon, siis see on jõud, mis aitab viia igat tehingut kiiresti lõpuni. Loomulikult olen eelnevalt teinud põhjaliku turuanalüüsi, koostanud vettpidava turundusplaani mis kõik toetab meie müügihinda, minu teenustasu ning mille kõige põhjal olen veendunud ka müügiedus.

MÜÜGIPPROTSESS

Loomulikult hõlmab kinnisvaramaakleri töö kõikvõimalikke erinevaid lisategevusi, mille täpsema loetelu leiad “Müügiprotsess” alt.

Paljud inimesed arvavad, et kinnisvara müügiprotsess piirdub kuulutuse portaali lisamise ning huviliste kõnede ootamisega. Sellepärast ei näha tihti maakleri palkamisel ka mõtet, ning kui seda teha otsustatakse valitakse maakler eelkõige hinna järgi, kuna arvatakse, et teenus on kõigil sama.

Minu müügiprotsessis on portaalides kuulutamine kõigest üks paljudest vahenditest, mida oma töös kasutan ning mis on meie müügiprotsessis kõigest jäämäetipp. Olen klientide nõustamisel alati öelnud, et kui nende sooviks on leida võimalikult soodsa hinnaga maakler, kes nende eest lihtsalt kuulutusi portaalidesse riputab, siis võiksid nad pigem selle raha endale hoida ning selle asemel elukaaslane hoopis välja sööma viia. Kuulutuse üles panekuga võin ma Teid ise ka aidata, kui lihtsalt kodu piltide portaalides hoidmine ei ole eesmärk.

Kindlasti on kinnisvaraportaalides olevad kuulutused  heaks infovahetuskanaliks, mille kaudu on huvilistel võimalik, ka oma oma kodust lahkumata, kinnisvarale pilk peale visata. Kuna kuulutusi on palju klikkitakse ainult nendel kuulutustel, mis huvilisele visuaalselt atraktiivne tundub. Puutudes igapäevaselt kokku erinevate kuulutustega näen, et enamus neist on koostatud hooletult ning kokku kirjutatud kiiruga ning ilma pikemalt mõtlemata. Sellised kuulutused ei anna huvilisele piisavalt ülevaadet ega aimu kinnisvara tegeliku olukorra kohta ning seega välistatakse need enamasti juba portaalis.