Kas kodu müümisel tasub oma kodust teha professionaalsed pildid?

Posted on Posted in fotod, Kinnisvara nõu, Nõu

Paljud inimesed on veendunud, et professionaalsed pildid pole kodu müümise juures olulised ning et õige ostja tuleb kodu nagunii vaatama. Sellepärast ei näe nad mõtet oma kodu müües kulutada raha professionaalsetele piltidele. Kas tõesti on profipildid olulised ainult uusarenduste juures või võib see aidata ka juba “sisseelatud” kodu müüa?

Professionaalsed pildid vs amatöörfotod

Kuigi professionaalsete fotode võrdlust tavapiltidega pole suuremal skaalal tehtud, saan lähtuda siiski oma kogemuse ja praktika käigus saadud tulemustest. Paljud inimesed, kellega rääkinud olen arvavad, et õige huviline tuleb kodu vaatama ning et ilusad pildid loovad ostjale kodust lihtsalt “võlts” ettekujutuse. Sellepärast arvatakse, et korralike piltide korral võib ostja kodu vaatama tulles hoopis pettuda ning sellepärast peaks pildid olema pigem realistlikud.

Oma töö juures puutun väga palju kokku erinevate kodude ja nendest tehtud piltidega. Seega võin kindlalt öelda, et rahalise kulu ning müügiaja pikkuse erinevus on sellistel juhtudel väga suur. Nõustun väitega, et piltidega ei tohiks kunagi üle pingutada, kuid olen veendunud, et parema fotodega on võimalus portaalides silma jääda kordades suurem kui tavapiltidega. Fotograafid, kellel on olemas kinnisvara pildistamise kogemus, oskavad näha detaile ja teha pildid just sellest õigest kohast ja õige nurga alt. Headele profifotodele ei satu kunagi ebameeldivusi tekitavaid faktoreid nt: vannitoas olevad musta pesu hunnikuid, pesemata nõud kraanikausis, näpujälgedega peeglid, liigse mööbliga tube jms. Pildid tehakse just sellised, et ostjal oleks võimalikult lihtne oma elu täpselt selles konkreetses korteris ette kujutada.

Emotsioon

Kodu ostmisega on seotud väga tugevad emotsioonid. Kuna 80% oma infost saab inimene silmade kaudu, siis on professionaalsed pildid kodu müümise juures nurgakiviks. Spetsialisti tehtud pildid aitavad ligi meelitada tõsiseid huvilisi, kuna annavad ostjale kodust ülevaatlikuma pildi kui tavafoto. Tänu nendele on kodu otsija juba enne kodu vaatama tulemist, saanud hea ülevaate kodu planeeringust. Selleks hetkeks, kui kodu lõpuks vaatama tullakse, on nad enda jaoks juba selgeks teinud, kas nad oleks valmis seda kodu ostma või mitte. Professionaalsed pildid hoiavad kokku hulgaliselt ka müüja aega, kuna kodu tulevad vaatama pigem tõsised huvilised, kui lihtsalt uudistajaid.

Statistika

Lisaks on statistika näidanud, et kui kodust on tehtud professionaalsed pildid, tuleb ostja kodu vaatama juba positiivse emotsiooniga. Hea emotsioon on ka üks põhjus, mille pärast ostja võib olla nõus kodu eest ka rohkem maksma. Kohati võivad professionaalsed pildid aidata kodu müüja ära kiiremini ning isegi kuni 3000€ võrra kallima hinnaga. Alloleval pildil toon näite, millised võivad olla erinevused tava- ja profifotode vahel.

*pildid on tehtud samast kohast

Profifotode hinnad ja nende kvaliteet võib kõikuda väga suurel määral. Seega tasub ka fotograafi hoolega valida ja küsida näidis pilte, et veenduda tulevaste piltide kvaliteedis. Veenduda tuleks ka selles, et tehtud pildid jõuaks teieni hiljemalt 3 päeva jooksul. Vastasel juhul võib juhtuda, et  2 nädala pärast jõuavad teieni “profi” pildid, mille kvaliteet on kaugel lubatust. Siis pead kogu protsessi uuesti alustama. Olenevalt kodude asukohast ja suurusest võivad fotode hinnad erineda, kuid enamasti jäävad need 30-100€ vahele. 

Kuid kindlasti ei piisa ainult professionaalsetest piltidest, et saada kodu eest parim hind. Nipid kuidas oma ära müüja keskmisest kallima hinnaga on välja toodud siin.

Kas olete ise kunagi fotograafi kodu pildistama kutsunud ja kuidas tehtud piltidega rahule jäite?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.