Millal on parim aeg kodu ostuks?

Posted on Posted in Kinnisvara nõu, Nõu

Kuidas otsustada, millal on parim aeg kodu ostuks?

 

Related image

Kinnisvara turg on hetkel väga aktuaalne teema. Mõned inimesed arvavad, et parim aeg kodu ostuks on praegu, teised on veendunud, et just müüa. Teatud olukordades on aga mõlemal poolel õigus.

Kui oluline on jägida turuolukorda?

Kinnisvara turuolukord muutub pidevalt ning sellega on raske sammu pidada. Sellepärast tuleks eelkõige lähtuda sellest mis on kinnisvara ostu põhjus. Kui soovitakse osta kodu, siis pole selleks kunagi halba aega. Kodu ostmist ei saa võtta kui poes shoppamist, kus allahindluste juures ostetakse endale soodsalt uus trendikas garderoob , mis 6-12 kuu pärast uute sooduspakkumiste ja trendide tulekul jälle välja vahetatakse. Inimesed ei osta endale uut kodu lihtsalt, kui vana pole enam“moodne”, vaid ainult siis, kui sellel on otsene vajadus. Selleks võib olla näiteks pere suurenemine, töökoha vahetus, ülikooli astumine, kõrgesse ikka jõudmine vms. Seega tuleb ostul eelkõige arvestada oma enda soove ja vajadusi ning mitte keskenduda ainult turuolukorrale.

Kodu ostu tuleb võtta investeeringuna

Kuna kodu ei vahetata iga aasta, siis peaks ka selle väärtust võtma mitte ühekordse kuluna vaid pigem suure investeeringuna. Seega ei ole nii oluline milline on hetke turuolukord, vaid see, kas leitakse õige kodu, mis vastab ostja vajadustele, ootustele ja soovidele. Kui selline kodu lõpuks leitakse, siis ei ole pikemas perspektiivis vahet, kas kodu eest maksti tookord natuke rohkem või vähem. Oluline on vaid see, et saadi kodu mida otsiti ning mis ostjale kõige paremini sobis. Isegi kui kinnisvara ostetakse hetkel, kus hinnad on kõrged, on suur tõenäosus, et 8-10 aasta pärast, mil inimestel tekib järjekordne soov kodu vahetada on hinnad jälle sarnasel tasemel. Kindlasti ei tasu oma soovidele vastavat kodu jätta ostmata lihtsalt sellepärast, et selle hind paistab üldist turgu vaadates kõrge. Kui kodu valitakse pigem statistika, mitte ostja vajadusi ja emotsioone arvestades on suurem tõenäosus, et soov leida parem variant tekib juba mõne aasta möödudes. See toob omakorda kaasa suure aja-, närvi- ja finantsilise kulu.

Kuidas muuta ostmine lihtsaks?

Kuna kodu vahetatakse harva, siis on tavainimesel pea võimatu olla koguaeg kursis kinnisvara turuolukorraga ning hinnatasemega. Sellepärast ongi olemas professionaalsed maaklerid, kes on turuolukorraga kursis ning on alati hea meelega valmis kodu ostu juures abiks olema. Kuigi inimene valib lõpuks kodu ikka oma tunde järgi, saab maakler aidata nii statistilise nõu, läbirääkimiste kui ka õigusalaste küsimustega. Peale selle on igal maakleril ka “letialuseid pakkumisi” mida hetkel portaalides üleval ei ole. Nii on maakleriga koostööd tegeval ostjal alati kinnisvaraturul eelis ning kodu ostes võib ta olla kindel, et saab parima võimaliku hinna.

Kokkuvõte

Kinnisvara on iga turuolukorra juures mõttekas osta siis, kui seal plaanitakse elada pikaajaliselt. Seega on parim aeg kodu ostuks koguaeg. Kodu ostu juures on oluline see, et otsustavaks ei saaks statistika, vaid, et selle protsessi juures kuulatakse ennekõike oma südame häält. Mõeldes pikemas perspektiivis, pole kinnisvara ostuhind nii oluline kui see, millal kinnisvara jälle müüakse. Kui plaanite osta ja soovite, et kogu ostuprotsess oleks lihtsam, kiirem ning parema tulemusega, siis konsulteerige kindlasti professionaalse maakleriga kes on kinnisvaraturuga alati kursis.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.