Millal on parim aeg kodu müügiprotsessiga alustada?

Posted on Posted in Blogi, Kinnisvara nõu, Nõu, Uncategorized

“Kas kodu müüa on hetkel hea mõte?”, just seda küsimusele on inimesed viimasel ajal kõige rohkem vastust otsinud. Paljud inimesed on mures sellepärast, et turg on tõusuteel ning, et peagi on oodata kinnisvaramulli lõhkemist.

Statistikat vaadates on selgelt näha kinnisvarahindade tõusu ja kohati sarnanevad korterite hinnad juba buumi aegsetega. Sellest hoolimata on erinevad uuringud korduvalt tõestanud, et kinnisvara hinnad ei lange veel niipea. Kuid, kas praegusel hetkel võiks siis oma kodu müügiga veel oodata või on ka juba praegu hea aeg müüa?

 

Minu vastus on olnud küsimusele “kas hetkel on hea aeg kodu müüa?” viimasel ajal olnud kindel jah. Seda eriti juhul, kui tegemist on juba vanemas majas oleva korteriga. Kinnisvara turg on hetkel aktiivne ning enamus pangad annavad laene väga mõistlikel tingimustel. Seega ostetakse aktiivselt ning kaubaks lähevad nii uuemad kui ka vanemad korterid. Kortereid ostetakse nii kodudeks kui ka investeerimise eesmärgil.

Millised kodud hoiavad oma väärtus kõige paremini?

Praegust seisu võiks Tartus nimetada isegi järelturukorterite hiilgeajaks. Hoolimata sellest, et ka Tartusse on viimasel ajal hakanud kerkima uuemad majad on enamus uusarendusi rajatud Tartu linna äärealadele. Kesklinnas ja selle lähedal on valida kõigest paari arenduse vahel. Lisaks on paljud neist alles ehitamisjärgus ning sisse oleks võimalik kolida tõenäoliselt alles järgmise aasta jooksul.Image result for investing tips in real estate Seega on inimestel, kellel soov on oma kodu soetada Tartu kesklinna lähedale,  enamasti sunnitud valima oma uueks koduks juba sisseelatud maja või korteri.  Vanemate korterite sihtgrupp  on suur, kuna valikut on palju ning igale maitsele. Kortereid saab valida nii suuruste, piirkondade kui ka seisukorra järgi  ning enamasti on nende hinnad ka kaubeldavad.

Kuna Euroopa Liit toetab vanemate korterite renoveerimist on paljud vanad korterid ka juba renoveeritud või renoveerimisel ning  renoveerimisjärgselt varieeruvad nende energiaklassid C-A klassini. Seega on vanad korterid hetkel mõistlik ja loogiline valik.

Tulevikule tuleb mõelda juba praegu!

Mida rohkem hakatakse Tartu linnas olevatele tühjadele kruntidele arendama uusi elamuid, seda rohkem on kodu ostvatel inimestel võimalus valida. Kui uute korterite osas tekib valik, hakkab inimeste huvi vanemate korterite vastu kiirelt vähenema mistõttu hakkavad ka nende korterite hinnad hoogsalt langema. Kuna ehituskvaliteet muutub järjest paremaks ning ehitusmaterjalid odavamaks, siis on uusi maju võimalik ehitada kvaliteetselt ning mõistliku hinnaga. Arendajad mõtlevad hoolikalt läbi korterite planeeringud, panipaigad, parkimisvõimaluse ning haljastuse. Inimesed muutuvad järjest mugavamateks ning on lihtsuse ja mugavuse eest nõus maksma ka rohkem raha.

Seega soovitan juhul kui näete vajadust lähiaastatel vana kodu müüa, selle müük juba praegu ette võtta. Juhul kui te pole kindlad oma kodu hinnas või kas ja kuidas peaks kodu müügiks valmis seadma, siis on alati mõtet konsulteerida mõne professionaalse maakleriga, kes igapäevaselt kodude müügiga tegeleb. Tavaliselt antakse hinna nõu tasuta ning kindlasti saab uurida ka erinevate kodu turundusvõimaluste kohta. Juhul kui tunnete, et ei jõua või ei oska oma kodu müüa ja turundada viisil, mis annaks just Teile parima tulemuse, siis on kinnisvaramaakler alati nõus teid selles protsessis aitama ja teie soovide eest seisma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.