KINNISVARA MÜÜGIGA EI OLE MÕTET TALVEL TEGELEDA, PAREM ON OODATA KEVADENI!?

Posted on Posted in Blogi, Kinnisvara nõu, pildid, turundus, Uncategorized

Viimasel ajal olen väga tihti puutunud kokku inimestega, kes on kindlad, et kodu müügiga on talvel mõttetu tegeleda. Arvatakse, et talvel müümine on ainult asjatu aja ja raha kulu, sest keegi nagunii talvel kolida ei soovi. Kas tõesti on talvel müügiga tegelemine mõttetu või on tegemist lihtsalt müüdiga?

MÜÜGI PLANEERIMINE

Müügi kavandamisel tuleb arvesse võtta kõiki kodu puudutavaid faktoreid, nii asukohta, korteri suurust kui ka seisukorda. Olenevalt piirkonnast võivad trendid erineda olulisel määral. Ajal, mil  ühes Eesti osas toimub vähe  tehinguid, võib kuskil mujal olla müügis olevatele korteritele suur nõudlus ja huvi. Ka korteri suurusest sõltub palju. Parim aeg 2-toalise müügiks, ei pruugi olla parim aeg 4-toalise korteri müügiks. Kohati on turul palju ostuhuvilisi, kes soovivad renoveerimist vajavat kodu, vahel soovitakse, et kodu oleks hoopis täielikult renoveeritud. Selleks, et teada, kui suur huvi võiks olla hetkel sinu kodu suhtes peaksid olema väga hästi kursis kinnisvaraturuga.

STATISTIKA

Statistika näitab meile turul olevaid trende. Neid samu trende jälgides on võimalik kavandada müüki nii, et kodu oleks võimalik saada võimalikult hea hinnaga müüdud. Toon näiteks statistika Eesti kahest suurlinnas Tallinnast ja Tartust. Usun, et igal kuul on võimalik saada kodu eest just see parim hind, kuid selleks peaksite teadma täpselt milliste kodude osas on turul nõudlus, mis hinnaklassis nad olla võiks ning kindlasti ka enda müügiperioodi pikkust ehk millal peaks kodu müüdud olema.

Sellest olenevalt on võimalik müüki teostada just sulle kasumlikumail viisil.

TARTU

Tartus on suurima tehingu arvuga piirkonnaks Annelinn, kus 2017 aastal peaks toimuma kokku ca 375 korteriomandi tehingut ning nende tehingute jaotumine kuude kaupa, on näidatud all olevas tabelis.

39% müüdud korteritest on suurusvahemikus 41-49,99m2 ning enamus tehinguid tehakse hoonetes mis on ehitatud 1971-1990 aastal.

Kõige suuremad on tehingute arvud märtsis, mais ja augustis. Nendel kuudel toimus pea 34% kõikidest Annelinna tehingutest. Kõige kehvemaks kuuks kujuneb tõenäoliselt jaanuar või detsember, kus tehinguid arv on üle poole väiksem tehingurohkemaist kuust.

Keskmine tehingute arv on Annelinnas 33,5 tehingut kuus, keskmine korteri suurus  oli 52,1 m2 ning korterite keskmine hind jäi 55 000€ juurde. Kõige kallima korteri eest maksti 2008 €/m2 ning odavaim korter anti ära kõigest 212 €/m2  eest. Kõige kõrgema keskmise ruutmeetri hinnaga kuu oli Annelinnas septemeber, kus hind jäi 1121,5 €/m2. Septembrikuu kõrge ruutmeetri hind on suuresti tingitud väikeste korterite  rohkest müügist sellel kuul (41-69,99 m2).

TALLINN

Tallinnas on suurimate tehingute arvuga piirkonnaks olnud Lasnamäe, kus 2017 aastal peaks toimuma kokku ca 2192 korteriomandi tehingut, mis moodustab 15,7% kõikidest Tallinnas toimunud tehingutest.

Enamus tehinguid tehakse hoonetes mis on ehitatud 1971-1990 aastal. 30% müüdud korteritest on jäänud suurusvahemikku 41-49,99m2.

Kõige suuremad on tehingute arvud olnud märtsis, novemberis ja detsembris. Nendel kuudel toimus 34% kõikidest Lasnamäe tehingutest. Kõige väiksema tehingute arvuga kuu oli juuli, kus tehingute arv oli üle 40%  madalam, kui tehingurohkemais kuus.

(Kui detsember oli Tartus tehingute summalt kõige madalam kuu, siis Tallinnas toimus suur osa tehinguid just sellel kuul.)

Keskmine tehingute arv oli Lasnamäel 183 tehingut kuus, keskmine korteri suurus  oli 52,2 m2 ning korterite keskmine hind jäi 76 000€ juurde. Kõige kallima korteri eest maksti 2826€/m2 ning odavaim korter anti ära kõigest  alla 16 €/m2  eest. Kõige kõrgema keskmise hinnaga kuu oli aga oktoober, kus hind jäi lausa 1589€/m2. Oktoobrikuu kõrge ruutmeetri hind on suuresti tingitud väikeste korterite  rohkest müügist sellel kuul (41-69,99 m2).

Tehingute arv aasta lõikes  Korterite m2 hinnad

KOKKUVÕTE

Kuna enamus inimesi tegeleb kodu müügiga elu jooksul  ainult mõned korrad, siis ei hoia ta ennast kinnisvaratrendidega pidevalt kursis. Pigem lähtutakse sarnastest kuulutustest ning sellepärast võib müügiprotsess venida pikaks. Paljud inimesed, kes oma kodu ise müüvad, hindavad tavaliselt oma võimeid üle ning hetkeks, kui kodu müüdud saab on tehtud kulutusi ja allahindluseid oluliselt rohkem, kui algul plaaniti.

SOOVITUS

Selleks, et hoida kulud madalad ning saada oma kodu eest maksimaalne hind tasub konsulteerida mõne  kohaliku kinnisvaraprofessionaaliga, kes oskab kindlasti aidata. Õige müügihinna määramine on üks väike osa müügiprofessionaali tööst ning seda infot jagavad nad hea meelega. Soovi korral on paljud neist nõus sind aitama ka kogu müügiprotsessiga, alustades kuulutusest ning lõpetades üleandmisega. Kui oled otsustanud koostööd alustada usaldusväärse ning pädeva maakleriga, siis võid alati kindel olla, et saad just enda jaoks parima tulemuse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.