5 tegevust mis võimaldavad kodu müüa võimalikult kõrge hinnaga

Posted on Posted in Blogi, Kinnisvara nõu

Kodu müümine võib olla pikk ja aega nõudev protsess ning seda tehes tuleks kaaluda erinevaid nüansse. Kodu saab muuta atraktiivsemaks erinevate meetoditega, kuid siin postituses otsustasin välja tuua 5 tegevust, mis on minu arvates kõige suurema kaaluga.

         Määra kindlaks ajaperiood
 1. Kõigepealt tuleks enda jaoks määrata kindlaks ajaperiood, kui kiiresti kodu peaks müüdud olema. Soovitavalt võiks see olla mõistlik ajaperiood näiteks 3-6 kuud. Statistika on näidanud, et mida pikemat aega kestab kodu müük, seda väiksemaks muutub tõenäosus, et müüja saab oma kodu müügi eest õiglase hinna. 80% kodusid mis on turul seisnud juba üle 6 kuu, müüakse lõpuks ära 2-8% alla turu hinna.
  Tee kodu ilusaks ning võimalikult neutraalseks
 2. Tee kodu ilusaks ning võimalikult neutraalseks. Oluline on meeles pidada, et sinu kodu osta soovivatel inimestel võib olla teistsugune nägemus oma tulevasest kodust ning, et see võib erineda suurel määral kodu hetke seisukorrast. See ei tähenda, et müüja peaks ära peitma oma mööbli või disain toolid. Pigem mõtlen selle all isiklikke pilte, kunsti ning kleebiseid. Mida rohkem on kodus “neutraalsust”, seda kergem on ostjal kujutleda oma elu selles kodus.
  Lase oma kodust teha ilusad pildid
 3. Lase oma kodust teha ilusad pildid. Olenevalt fotograafist ning soovitud kvaliteedist võivad hinnad olla väga erinevad. Seega võivad profifotode hinnad kõikuda väga suurel määral, kuid tavaliselt jäävad need 30-250€ vahele. Ilusad pildid aitavad kuulutusel portaalides silma jääda ning tänu nendele on suurem võimalus, et seda kodu tuleb vaatama palju huvilisi. Sellisel olukord annab omanikule võimaluse valida mitme huvilise ja pakkumise vahel.
  Korista ära kõik ruumid ja puhasta tasapinnad
 4. Kodu peaks olema näitamise ajal alati korras ja puhas. Kindlasti võib olla keerukas kodu pidevalt ideaalses korras hoida, kuid just see võib olulisel määral mõjutada ostjate arvamust kodust. Eemaldada võiks kõik üleliigsed riideesemed toolidelt/põrandalt. Puhtaks võiks ka teha tasapinnad ning koristada ära mustad nõud kraanikausist, taara, jne. Kui korteris/majas on ahi on alati mõistlik sinna tuli teha. Soe ja mõnus olemine tekitab ostjates kodusema tunde ning parema emotsiooni.
  Kaalu maakleri palkamist
 5. Kaalu tõsiselt kodu müügil maakleri teenuse kasutamist. Hea maakleri teenus on tihtipeale küll kulukas, kuid kuna nad suudavad enamasti saada kodu eest tunduvalt rohkem raha, kui keskmine omanik, siis on omaala professionaali palkamine lõpuks tegelikult suurem  rahaline võit kui kaotus. Lisaks sellele teeb professionaalne maakler omaniku eest kõik ära, alustades põhjalikust turuanalüüsist, et selgitada välja kodu parim võimalik hind, kuni notari paberite ning üleandmisaktini.

Maakleri kaasamisest ning sellega seotud plussidest ja miinustest saab täpsemalt lugeda siit.

Millised on olnud seni Teie kogemused kodu müümise ja maakleritega?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.